Anmälda till SM 2021

Senast uppdaterad: 14 september 00.10

Avanmälan: Om du vill avanmäla dig från att delta på SM mailar du info@ifbbsweden.se och meddelar oss ditt namn, förening och klass(er).

Lördag 25 september

Classic Physique

Classic Physique -180 cm

  • Saeid Asgaridoulabi, Nordic Shape, Stockholm
  • Anton Rosendahl, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Martin Ekelund Troive, Team Pipelake, Malmö
  • Sager Algailani, Team One By Boson, Västerås
  • Waleed Abbood, Team sslifestyle, Eskilstuna
  • Yasin Amini, Team Shapebysharam, Alingsås
  • Dyako Ghafoor, Team Zeus, Kristianstad
  • Abdulrahim Sudi, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen

Classic Physique +180 cm

  • Rasheed Barazi, MM Sports Team, Askim
  • Nibras Khaled, Team Greatbody, Västerås
  • Victor Friberg, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Filip Wecek, Team Flex Nutrition By EA, Stockholm

Artistisk Fitness

Artistisk Fitness, öppen klass

  • Rebecka Eklund, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen

Classic Bodybuilding

Classic Bodybuilding veteraner, öppen klass

  • Henrik Karlsson, Team AL Coaching, Jönköping
  • Daniel Ainerfors, Team ProteinExperten, Norrköping
  • Ajmair Sangha, Team Klevelli, Grödinge
  • Babak Ahi, Team Fairing, Järfälla
  • Mikael Forslund, Topptrim Falun
  • Mikael Ring, Team Fairing, Järfälla
  • Johan Moström, Säters Atletklubb
  • Bo Granat, Team Pipelake, Malmö
  • Peter Holmberg, Team RW Physique, Staffanstorp
  • Roger Lineau, MM Sports Team, Askim
  • Andreas Lindgren, Team One By Boson, Västerås
  • Patrik Malmfelt, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Johan Molinder, Nordic Shape, Stockholm
  • Miqael Persson, Lag Orkanen, Stockholm
  • Artur Akimov, Delta Gym, Stockholm
  • Fredrik Svartström, Team Star Gym, Sundsvall
  • Fredrik Ström, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen

Classic Bodybuilding juniorer, öppen klass

  • Karl Palmqvist, Team GraniteCo, Solna
  • Anthony Younes, Arisen By JS, Jönköping
  • Mohamed Hamze Kharouf, Team Atletvaruhuset, Rönnäng
  • Pontus Gullström, Nordic Shape, Stockholm
  • Dyako Ghafoor, Team Zeus, Kristianstad
  • Lukas Dekan, Team World Class Trelleborg BBK

Classic Bodybuilding -180 cm

  • Filip Blomquist, Team Pipelake, Malmö
  • Ajmair Sangha, Team Klevelli, Grödinge
  • Babak Ahi, Team Fairing, Järfälla
  • Christoffer Sonesson, Team One By Boson, Västerås
  • Shpend Hasani, Team Atletvaruhuset, Rönnäng
  • Peter Holmberg, Team RW Physique, Staffanstorp
  • Aws Abu Ali, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Roger Lineau, MM Sports Team, Askim
  • David Sundqvist, Arisen By JS, Jönköping
  • Anthony Younes, Arisen By JS, Jönköping
  • Patrik Malmfelt, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Johan Molinder, Nordic Shape, Stockholm
  • Samuel Wilhelmsson, Arisen By JS, Jönköping
  • Emil Österholm, Team ProteinExperten, Norrköping
  • Fredrik Svartström, Team Star Gym, Sundsvall
  • Artur Akimov, Delta Gym, Stockholm

Classic Bodybuilding +180 cm

  • Henrik Karlsson, Team AL Coaching, Jönköping
  • Victor Friberg, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Timothy Jonsson, Team GraniteCo, Solna
  • Bo Granat, Team Pipelake, Malmö
  • Filip Wecek, Team Flex Nutrition By EA, Stockholm
  • Andreas Lindgren, Team One By Boson, Västerås
  • Ali Khalil, Team sslifestyle, Eskilstuna
  • Kenny Sydhagen, Skrotnissarna Gym, Trosa
  • Fredrik Ström, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen

Bikini Fitness

Bikini Fitness veteraner, öppen klass

  • Emma Liwell, Team X Shape by Wallberg Sattler, Motala
  • Agnes Cort, P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Emilija Dmitrijeva, Team DiamondVfitness, Halmstad
  • Cajsa Öhman, P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Emma Eriksson, Team GraniteCo, Solna
  • Hala Michalak, Team Fitness By Aspen, Nacka
  • Alexandra Wetterberg, Tempo Training, Västerås
  • Elin Larsson, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Linda Ohlsson, Team Pipelake, Malmö
  • Sandra Andersson, Ironhouse Athletes, Trollhättan
  • Sara Örsing, Team Fitness By Aspen, Nacka
  • Sofia Backelin, P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Malin Hedfors, MM Sports Team, Askim
  • Linda Burman, Team B-Strong, Nacka
  • Teresia Vörös, Team Swedish Supplements, Partille
  • Pernilla Nyholm, P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Angelica van der Hert, Team Fairing, Järfälla
  • Emma Nilsson, Delta Gym, Stockholm
  • Camilla Rosén, Strong By Fitness, Lidköping
  • Madelene Bengtsson, Team ProteinExperten, Norrköping

Bikini Fitness juniorer, öppen klass

  • Tilde Pennhage, Arisen By JS, Jönköping
  • Rebecca Eklöv, Team JF, Ekeby
  • Wilma Brogren, Team GraniteCo, Solna
  • Jessica Oskarsson, Team JF, Ekeby
  • Liza Blomqvist, Team Flex Nutrition By EA, Stockholm
  • Linn von Bahr, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Fiddelie Bråthe, P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Nelly Frackiewicz, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Jill Johansson, Team JF, Ekeby
  • Lisa Mertens, Växer Gym, Kalmar

Bikini Fitness -158 cm

  • Micaela Ortega Jönsson, Team Klevelli, Grödinge
  • Hala Michalak, Team Fitness By Aspen, Nacka
  • Tilde Pennhage, Arisen By JS, Jönköping
  • Camilla Johansson, Team JF, Ekeby
  • Angelica Olsson, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Stefanie Christie Berggren, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Sandra Andersson, Ironhouse Athletes, Trollhättan
  • Jenny Haglund, Team Fitness by Aspen, Nacka
  • Linda Burman, Team B-Strong, Nacka
  • Martina Jonsson, Team Fitness by Aspen, Nacka
  • Fiddelie Bråthe, P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Sara Ekström, Team FLEX, Farsta
  • Madelene Bengtsson, Team ProteinExperten, Norrköping

Bikini Fitness -164 cm

  • Linn Lantz, Team Fitness By Aspen, Nacka
  • Elin Larsson, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Rebecka Eklund, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Sanna Nydén, Nordic Shape, Stockholm
  • November Lindstrand Liikala, Team B-Strong, Nacka
  • Maria Walldén, Team Pipelake, Malmö
  • Liza Blomqvist, Team Flex Nutrition By EA, Stockholm
  • Lovisa Liwenborg, MM Sports Team, Askim
  • Evelina Närdin, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Emma Nilsson, Delta Gym, Stockholm
  • Agnes Cort, P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Sofia Backelin, P.Wear Athletes, Kungsbacka

Bikini Fitness -169 cm

  • Andrea Boqvist, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Alexandra Wetterberg, Tempo Training, Västerås
  • Linda Ohlsson, Team Pipelake, Malmö
  • Wilma Brogren, Team GraniteCo, Solna
  • Jessica Oskarsson, Team JF, Ekeby
  • Julia Lagnefors Petersohn, Team NG Nutrition, Göteborg
  • Malin Månsson, MM Sports Team, Askim
  • Matilda Himmer, Nordic Shape, Stockholm
  • Sandra Nordlund, Team Getfit Nordic, Ulricehamn
  • Sara Buder, Team JF, Ekeby
  • Maria Mazanova, P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Frida Lindholm, Team Pipelake, Malmö
  • Emmy Uusitalo, Team Fitness by Aspen, Nacka
  • Jill Johansson, Team JF, Ekeby
  • Zandra Norman, Team ProteinExperten, Norrköping

Bikini Fitness +169 cm

  • Emma Eriksson, Team GraniteCo, Solna
  • Antonia Pettersson, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Rebecca Eklöv, Team JF, Ekeby
  • Maria Bilinski, Arisen By JS, Jönköping
  • Linn von Bahr, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Emma Lindholm, Team GraniteCo, Solna
  • Malin Hedfors, MM Sports Team, Askim
  • Rebecka Börjesson, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Teresia Vörös, Team Swedish Supplements, Partille
  • Therese Isacson, Arisen By JS, Jönköping
  • Angelica van der Hert, Team Fairing, Järfälla
  • Lisa Mertens, Växer Gym, Kalmar
  • Caroline Berntsson, Team Dellerenti Sports, Kungsbacka
  • Tina Hedin, Team Zeus, Kristianstad

Söndag 26 september

Body Fitness

Body Fitness veteraner, öppen klass

  • My Wennerström, Team X-shape, Halmstad
  • Anna-Carin Mähler Sandstedt, Strong By Fitness, Lidköping
  • Marika Österberg Gunnarsson, Delta Gym, Stockholm
  • Kathleen Franke, Team Chamoun, Norrköping
  • Sahar Raouf, Nordic Shape, Stockholm
  • Somporn Booranmoon, Delta Gym, Stockholm
  • Maria Ahlberg, Delta Gym, Stockholm
  • Elisabeth Rastelén, Nordic Shape, Stockholm
  • Anneli Bååth, Team Attilas, Ängelholm
  • Pernilla Valsinger, Team Hasselmark, Aspudden
  • Viveca Östlund, Team One By Boson, Västerås
  • Matilda Svensson, Team X Shape by Wallberg Sattler, Motala
  • Sandra Decker, Team Star Gym, Sundsvall
  • Therese Thorin, Strong By Fitness, Lidköping

Body Fitness juniorer, öppen klass

  • Julia Nyqvist, Strong By Fitness, Lidköping
  • Lisa Andersson, Arisen By JS, Jönköping

Body Fitness -158 cm

Body Fitness -163 cm

  • Sahar Raouf, Nordic Shape, Stockholm
  • Maria Nilsson, Team Nordic-Physique, Eskilstuna
  • Somporn Booranmoon, Delta Gym, Stockholm
  • Anna-Carin Mähler Sandstedt, Strong By Fitness, Lidköping
  • Anneli Bååth, Team Attilas, Ängelholm
  • Matilda Svensson, Team X Shape by Wallberg Sattler, Motala
  • Sandra Decker, Team Star Gym, Sundsvall
  • Linn Blomberg, Team FL, Motala
  • Elisabeth Gunnarsson, Team Pipelake, Malmö

Body Fitness -168 cm

  • My Wennerström, Team X-shape, Halmstad
  • Kathleen Franke, Team Chamoun, Norrköping
  • Madelen Buss, Delta Gym, Stockholm
  • Maria Ahlberg, Delta Gym, Stockholm
  • Pernilla Valsinger, Team Hasselmark, Aspudden
  • Therese Thorin, Strong By Fitness, Lidköping

Body Fitness +168 cm

  • Malin Lindberg, Arisen By JS, Jönköping
  • Marika Österberg Gunnarsson, Delta Gym, Stockholm
  • Julia Nyqvist, Strong By Fitness, Lidköping
  • Ebba Appelqvist, Lag Orkanen, Stockholm
  • Lisa Andersson, Arisen By JS, Jönköping
  • Rebecca Nyborg, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Elisabeth Rastelén, Nordic Shape, Stockholm
  • Viveca Östlund, Team One By Boson, Västerås

Men’s Physique

Men’s Physique veteraner, öppen klass

  • Torbjörn Lithner, Delta Gym, Stockholm
  • Peter Granat, Team DiamondVfitness, Halmstad
  • Robert Wåhlander, MM Sports Team, Askim
  • Patricio Ayala, Delta Gym, Stockholm
  • Achour Younan, TeamDanesh, Skövde
  • Leif Andersson, Team One By Boson, Västerås

Men’s Physique juniorer, öppen klass

  • Titus Linte, Team Fairing, Järfälla
  • Adrian Mubarak, Team sslifestyle, Eskilstuna
  • Ali Rezai, Team Shapebysharam, Alingsås
  • Isaac Ebagnilin, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Ali Kheder, Nordic Shape, Stockholm
  • Dennis Tajik, TeamDanesh, Skövde
  • Mattias Wallentinson, Team NG Nutrition, Göteborg

Men’s Physique -170 cm

  • Tobias Ekström, TEAM FLEX, Farsta
  • Ninos Abdulmash, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Adrian Mubarak, Team sslifestyle, Eskilstuna
  • Henrik Vu, MM Sports Team, Askim
  • Henrik Ramhöj, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Filip Dimitrov, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Mohammadreza Motaghedolhagh, Team NG Nutrition, Göteborg

Men’s Physique -176 cm

  • Rami Shukur, Team JF, Ekeby
  • Sari Gharib, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Jesper Jonsson, Delta Gym, Stockholm
  • Marcus Udd, Saint Iron GBG
  • Tim Lars Skov Hansen, Saint Iron GBG
  • Isaac Ebagnilin, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Anthonie Svärd, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Dennis Tajik, TeamDanesh, Skövde

Men’s Physique -182 cm

  • Saman Al-kuchak, Team RW Physique, Staffanstorp
  • Linus Forsberg, Team GraniteCo, Solna
  • Andreas Kärrbrand, Saint Iron GBG
  • Titus Linte, Team Fairing, Järfälla
  • Marcus Sandberg, Team Pipelake, Malmö
  • Adam Mittjas, Team Flex Nutrition By EA, Stockholm
  • Karl Feldt Olén, Team Pipelake, Malmö
  • Mohamad Aldyk, Växer Gym, Kalmar
  • Sharif Azizi, Team NG Nutrition, Göteborg
  • Khaldoun Alkasem, Arisen By JS, Jönköping
  • Hasan Farhan, Team ProteinExperten, Norrköping

Men’s Physique +182 cm

  • Alex Johansson, Team JK Fitness, Hässleholm
  • Fabian Eriksson, Delta Gym, Stockholm
  • Jimmy Gustafsson Green, Arisen By JS, Jönköping
  • Daniel Nilsson, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Mikael Pettersson, Team NG Nutrition, Göteborg
  • Andreas Wibäck, Team Flex Nutrition By EA, Stockholm
  • Mats Norström, Team JF, Ekeby
  • Robert Wåhlander, MM Sports Team, Askim
  • Jacob Olsson, Team Pipelake, Malmö

Wellness Fitness

Wellness Fitness veteraner, öppen klass

  • Miia Wännström, Team X Shape by Wallberg Sattler, Motala
  • Olga Isaksson, Team Fairing, Järfälla
  • Sussie Paredes Illum, Team Fitness By Aspen, Nacka
  • Fredrika Wåhlander, MM Sports Team, Askim
  • Frida Örneholt, P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Sahar Raouf, Nordic Shape, Stockholm

Wellness Fitness juniorer, öppen klass

  • Tove Nordén, Team Fairing, Järfälla

Wellness Fitness -163 cm

  • Tove Nordén, Team Fairing, Järfälla
  • Amanda Rundgren, Team FL, Motala
  • Miia Wännström, Team X Shape by Wallberg Sattler, Motala
  • Jessica Pap, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Sussie Paredes Illum, Team Fitness By Aspen, Nacka
  • Linn Blomberg, Team FL, Motala
  • Therese Ranch, Team NG Nutrition, Göteborg
  • Elisabeth Gunnarsson, Team Pipelake, Malmö
  • Evelina Närdin, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen

Wellness Fitness +163 cm

  • Olga Isaksson, Team Fairing, Järfälla
  • Matilda Hjalmarsson, Lag Orkanen, Stockholm
  • Hilda Djupenström, Team GraniteCo, Solna
  • Fredrika Wåhlander, MM Sports Team, Askim
  • Frida Örneholt, P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Sara Buder, Team JF, Ekeby

Women’s Physique

Women’s Physique, öppen klass

  • Josefine Blick-Prenza, Team Nordic-Physique, Eskilstuna
  • Anna Asp, Lag Orkanen, Stockholm
  • Kristina Nilsson, Tempo Training, Västerås
  • Josefine Galiamoutsa, MM Sports Team, Askim
  • Malin Eriksson, P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Åsa Björk, MM Sports Team, Askim

Bodybuilding

Bodybuilding rullstol

Bodybuilding Par

  • Janne Wennström, Team Chamoun, Norrköping
    Marika Österberg Gunnarsson, Delta Gym, Stockholm
  • Niro de la Rua, Saint Iron GBG
    Malin Eriksson, P.Wear Athletes, Kungsbacka

Bodybuilding juniorer, öppen klass

  • Max Blom, Delta Gym, Stockholm
  • Ludwig Häggström, Team NG Nutrition, Göteborg
  • Adam Friberg, Arisen By JS, Jönköping
  • Lukas Dekan, Team World Class Trelleborg BBK
  • Abdullah Khavari, Dream Maker Team, Norsborg
  • Wilmer Bernhardt, Gym Area59, Östersund
  • Antonio Bengtson, Arisen By JS, Jönköping

Bodybuilding veteraner, öppen klass

  • Ali Kazemi, Delta Gym, Stockholm
  • Andreas Malm, Team AL Coaching, Jönköping
  • Henric Ask, Team One By Boson, Västerås
  • Robert Dibell, Team One By Boson, Västerås
  • Carl-Johan Gustafson, Lag Orkanen, Stockholm
  • Jimmy Olsson, Växer Gym, Kalmar
  • Haydar Abdulah, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Kristian Lindahl, Team Shapebysharam, Alingsås
  • Claudiu Marian Dogariu, Dream Maker Team, Norsborg
  • Jan Fotmeijer, Nordic Shape, Stockholm
  • Göran Lindeberg, Team Nordic-Physique, Eskilstuna
  • Björn Jältsäter, Delta Gym, Stockholm
  • Tomas Sjöberg, Delta Gym, Stockholm
  • Josef Murad, Team Shapebysharam, Alingsås

Bodybuilding -75 kg

  • Marcus Henriksson, Team NG Nutrition, Göteborg
  • Björn Jältsäter, Delta Gym, Stockholm
  • Haydar Abdulah, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Haisam Marho, Team Greatbody, Västerås
  • Magnus Blomberg, Team In Shape Uppsala
  • Admon Issa, Arisen By JS, Jönköping
  • Adam Friberg, Arisen By JS, Jönköping
  • Abdullah Khavari, Dream Maker Team, Norsborg
  • Abdulrahim Sudi, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen

Bodybuilding -85 kg

  • Niklas Prüller, Team One By Boson, Västerås
  • Andreas Malm, Team AL Coaching, Jönköping
  • Janne Wennström, Team Chamoun, Norrköping
  • Alaa Almukdad, Team Nordic-Physique, Eskilstuna
  • Asif Abbasov, Nordic Shape, Stockholm
  • Jan Fotmeijer, Nordic Shape, Stockholm
  • Ossian Lundén, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Mohammad Daabas, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Anders Kluvanec, AES Nutrition, Borlänge
  • Josef Murad, Team Shapebysharam, Alingsås
  • Adam Littwin, Delta Gym, Stockholm
  • Rami Jezani, Team Getfit Nordic, Ulricehamn
  • Saeid Asgaridoulabi, Nordic Shape, Stockholm

Bodybuilding -95 kg

  • Kenny Sydhagen, Skrotnissarna Gym, Trosa
  • Gustav Silversand, Team RW Physique, Staffanstorp
  • Henric Ask, Team One By Boson, Västerås
  • Carl Åsell, Arisen By JS, Jönköping
  • Afshin Esmaeili, Team Getfit Nordic, Ulricehamn
  • Kristoffer Grönquist, Bodycenter, Ljungby
  • Niro de la Rua, Saint Iron GBG
  • Alaa Tillo, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Claudiu Marian Dogariu, Dream Maker Team, Norsborg

Bodybuilding +95 kg

  • Jimmy Olsson, Växer Gym, Kalmar
  • Robert Dibell, Team One By Boson, Västerås
  • Taisir Hussein, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Nibras Khaled, Team Greatbody, Västerås
  • Kristian Lindahl, Team Shapebysharam, Alingsås