Anmälda till SM 2021

Senast uppdaterad: 27 juli 20.15

Anmälan behandlas först då startavgiften är betald.

Lördag 25 september

Classic Physique

Classic Physique -180 cm

Classic Physique +180 cm

Artistisk Fitness

Artistisk Fitness, öppen klass

Classic Bodybuilding

Classic Bodybuilding veteraner, öppen klass

  • Henrik Karlsson, Team AL Coaching, Jönköping
  • Daniel Ainerfors, Team ProteinExperten, Norrköping
  • Ajmair Sangha, Team Klevelli, Grödinge

Classic Bodybuilding juniorer, öppen klass

Classic Bodybuilding -180 cm

  • Filip Blomquist, Team Pipelake, Malmö
  • Ajmair Sangha, Team Klevelli, Grödinge

Classic Bodybuilding +180 cm

  • Henrik Karlsson, Team AL Coaching, Jönköping
  • Victor Friberg, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen

Bikini Fitness

Bikini Fitness veteraner, öppen klass

  • Emma Liwell, Team X Shape by Wallberg Sattler, Motala
  • Agnes Cort, P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Emilija Dmitrijeva, Team DiamondVfitness, Halmstad
  • Cajsa Öhman, P.Wear Athletes, Kungsbacka
  • Emma Eriksson, Team GraniteCo, Solna
  • Hala Michalak, Team Fitness By Aspen, Nacka

Bikini Fitness juniorer, öppen klass

Bikini Fitness -158 cm

  • Micaela Ortega Jönsson, Team Klevelli, Grödinge
  • Hala Michalak, Team Fitness By Aspen, Nacka

Bikini Fitness -164 cm

  • Linn Lantz, Team Fitness By Aspen, Nacka

Bikini Fitness -169 cm

  • Andrea Boqvist, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen

Bikini Fitness +169 cm

  • Emma Eriksson, Team GraniteCo, Solna
  • Antonia Pettersson, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen

Söndag 26 september

Body Fitness

Body Fitness veteraner, öppen klass

  • My Wennerström, Team X-shape, Halmstad
  • Anna-Carin Mähler Sandstedt, Strong By Fitness, Lidköping
  • Marika Österberg Gunnarsson, Delta Gym, Stockholm

Body Fitness juniorer, öppen klass

Body Fitness -158 cm

Body Fitness -163 cm

Body Fitness -168 cm

  • My Wennerström, Team X-shape, Halmstad

Body Fitness +168 cm

  • Malin Lindberg, Arisen By JS, Jönköping
  • Marika Österberg Gunnarsson, Delta Gym, Stockholm

Men’s Physique

Men’s Physique veteraner, öppen klass

Men’s Physique juniorer, öppen klass

Men’s Physique -170 cm

  • Tobias Ekström, TEAM FLEX, Farsta

Men’s Physique -176 cm

Men’s Physique -182 cm

  • Saman Al-kuchak, Team RW Physique, Staffanstorp

Men’s Physique +182 cm

  • Alex Johansson, Team JK Fitness, Hässleholm
  • Fabian Eriksson, Delta Gym, Stockholm

Wellness Fitness

Wellness Fitness veteraner, öppen klass

  • Miia Wännström, Team X Shape by Wallberg Sattler, Motala
  • Olga Isaksson, Team Fairing, Järfälla
  • Sussie Paredes Illum, Team Fitness By Aspen, Nacka

Wellness Fitness juniorer, öppen klass

  • Tove Nordén, Team Fairing, Järfälla

Wellness Fitness -163 cm

  • Tove Nordén, Team Fairing, Järfälla
  • Amanda Rundgren, Team FL, Motala
  • Miia Wännström, Team X Shape by Wallberg Sattler, Motala
  • Jessica Pap, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Sussie Paredes Illum, Team Fitness By Aspen, Nacka

Wellness Fitness +163 cm

  • Olga Isaksson, Team Fairing, Järfälla

Women’s Physique

Women’s Physique, öppen klass

  • Josefine Blick-Prenza, Team Nordic-Physique, Eskilstuna

Bodybuilding

Bodybuilding rullstol

Bodybuilding Par

  • Marika Österberg Gunnarsson, Delta Gym, Stockholm

Bodybuilding veteraner, öppen klass

  • Ali Kazemi, Delta Gym, Stockholm
  • Andreas Malm, Team AL Coaching, Jönköping

Bodybuilding juniorer, öppen klass

Bodybuilding -75 kg

  • Marcus Henriksson, Team NG Nutrition, Göteborg

Bodybuilding -85 kg

  • Niklas Prüller, Team One By Boson, Västerås
  • Andreas Malm, Team AL Coaching, Jönköping

Bodybuilding -95 kg

  • Kenny Sydhagen, Skrotnissarna Gym, Trosa

Bodybuilding +95 kg