Anmälda till SM 2020

Senast uppdaterad: Tisdag 17 november 18.37

Lördag 5 december

Bikini Fitness

Bikini Fitness veteraner, öppen klass (9)

  • Anna Axelmyr, Team RW Physique, Staffanstorp
  • Elin Larsson, Team FPS, Solna
  • Boel Höglund, Örebro Kraftsportklubb
  • Emma Nilsson, Team Lohilo, Stockholm
  • Sahar Raouf, Nordic Shape, Stockholm
  • Camilla Gennel Rosén, TC Strong by fitness, Uddevalla
  • Pernilla Nyholm, My Coach Athletes, Kungsbacka
  • Hala Michalak, Team Fitness By Aspen, Nacka
  • Angelica van der Hert, Team Fairing, Järfälla
  • Tereza Andersson, Örebro Kraftsportklubb

Bikini Fitness juniorer, öppen klass (9)

  • Wilma Brogren, Team GraniteCo, Solna
  • Linn von Bahr, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Frida Lindholm, Team MandyFit, Göteborg
  • Julia Lagnefors Petersohn, Team NG nutrition, Göteborg
  • Monika Brodzinska, Nordic Shape, Stockholm
  • Maja Landström, Team Fitness By Aspen, Nacka
  • Saga Weiselberg, Team NG nutrition, Göteborg
  • Amanda Dinhag Löf, Team FL, Motala
  • Emmy Uusitalo, Team Fitness By Aspen, Nacka

Bikini Fitness -158 cm (7)

  • Camilla Johansson, Team JF, Täby
  • Lydia Ekvall, Team Diamond Fitness, Vaggeryd
  • Nadia Melnikova, Team DiamondVFitness, Halmstad
  • Sandra Andersson, Team Diamond Fitness, Vaggeryd
  • Sahar Raouf, Nordic Shape, Stockholm
  • Hala Michalak, Team Fitness By Aspen, Nacka
  • Maja Landström, Team Fitness By Aspen, Nacka

Bikini Fitness -164 cm (8)

  • Elin Larsson, Team FPS, Solna
  • Lisa Fröjd, Tempo Training, Västerås
  • Karolina Abran, Team GraniteCo, Solna
  • Sanna Nydén, Nordic Shape, Stockholm
  • Emma Nilsson, Team Lohilo, Stockholm
  • Jacqueline Andersson, Team JK Fitness, Hässleholm
  • Caroline Pineda, Team Flex Nutrition by EA, Stockholm
  • Josefine Bilberg, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen

Bikini Fitness -169 cm (11)

  • Wilma Brogren, Team GraniteCo, Solna
  • Linda Nottemark, Team AL Coaching, Jönköping
  • Frida Lindholm, Team MandyFit, Göteborg
  • Malin Månsson, MM Sports Team, Askim
  • Sandra Nordlund, Team B-Strong, Nacka
  • Matilda Himmer, Nordic Shape, Stockholm
  • Julia Lagnefors Petersohn, Team NG nutrition, Göteborg
  • Josefine Holmberg, Team Gymgrossisten, Solna
  • Emmy Uusitalo, Team Fitness By Aspen, Nacka
  • Zandra Norman, Team ProteinExperten, Norrköping
  • Josefin Blom, Tempo Training, Västerås

Bikini Fitness +169 cm (8)

  • Hilda Djupenström, Team JF, Täby
  • Linn von Bahr, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Antonia Pettersson, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Nina Mannström, Team X-Shape, Halmstad
  • Emma Eriksson, Team Fitness By Aspen, Nacka
  • Camilla Gennel Rosén, TC Strong by fitness, Uddevalla
  • Amanda Holmqvist, Tempo Training, Västerås
  • Linda Nilsson, Team JF, Täby

Classic Physique

Classic Physique -180 cm (4)

  • Sager Algailani, Team One By Boson, Västerås
  • Zach Persson, Team Fairing, Järfälla
  • Bahar Ahmed, WestcoastGym Varberg
  • Timmy Öhman, Nordic Shape, Stockholm

Classic Physique +180 cm

Wellness Fitness

Wellness Fitness veteraner, öppen klass (1)

  • Dragana Stefanoska, Target Sports Kristianstad

Wellness Fitness juniorer, öppen klass

Wellness Fitness -163 cm (4)

  • Jessica Jennifer Pap, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Lovisa Stenman, Team One By Boson, Västerås
  • Therese Ranch, Maximus Gym, Göteborg
  • Alice Tavakoli, Team FL, Motala

Wellness Fitness +163 cm (4)

  • Malin Hedfors, MM Sports Team, Askim
  • Matilda Hjalmarsson, Lag Orkanen, Stockholm
  • Mine Jensen, Team GraniteCo, Solna
  • Caroline Danbo, Team Fitness By Aspen, Nacka

Body Fitness

Body Fitness veteraner, öppen klass (10)

  • Marika Österberg Gunnarsson, Delta Gym, Stockholm
  • Madeleine Andersson, Nordic Shape, Stockholm
  • Pernilla Berglund, Team Proteinbutiken, Gävle
  • Anneli Bååth, Team Attilas, Ängelholm
  • Elisabeth Rastelén, Nordic Shape, Stockholm
  • Pernilla Valsinger, Team Hasselmark, Tullinge
  • Viveca Östlund, Team One By Boson, Västerås
  • Åsa Maria Björk, Team Legendary, Umeå
  • Therese Thorin, TC Strong by fitness, Uddevalla
  • Sandra Decker, Team Star Gym, Sundsvall
  • Catarina Eriksson, Team One By Boson, Västerås

Body Fitness juniorer, öppen klass (2)

  • Elvira Dellerenti, Team Dellerenti Sports, Borås
  • Lisa Andersson, Arisen By J&S, Jönköping

Body Fitness -158 cm

Body Fitness -163 cm (5)

  • Elvira Dellerenti, Team Dellerenti Sports, Borås
  • Maria Nilsson. Team Nordic-Physique, Eskilstuna
  • Anneli Bååth, Team Attilas, Ängelholm
  • Sandra Decker, Team Star Gym, Sundsvall
  • Madeleine Dyk, Team AL Coaching, Jönköping

Body Fitness -168 cm (5)

  • Pernilla Berglund, Team Proteinbutiken, Gävle
  • Sandra Gryt, Team One By Boson, Västerås
  • Madelen Buss, Team Exclusive Fitness By Diva, Tyresö
  • Therese Thorin, TC Strong by fitness, Uddevalla
  • Pernilla Valsinger, Team Hasselmark, Tullinge

Body Fitness +168 cm (5)

  • Marika Österberg Gunnarsson, Delta Gym, Stockholm
  • Lisa Andersson, Arisen By J&S, Jönköping
  • Ellen Nielsen, Athletes by E.N, Örebro
  • Elisabeth Rastelén, Nordic Shape, Stockholm
  • Ebba Appelqvist, Lag Orkanen, Stockholm
  • Åsa Maria Björk, Team Legendary, Umeå

Söndag 6 december

Men’s Physique

Men’s Physique veteraner, öppen klass (4)

  • Robert Wåhlander, MM Sports Team, Askim
  • Williams Arinze Ani, Gnesta Gym
  • Achour Younan, TeamDanesh, Skövde
  • Mattias Andersson, Team DiamondVFitness, Halmstad

Men’s Physique juniorer, öppen klass (11)

  • Curtis Palmer Modéer, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Conrad Hall, Team X-Shape, Halmstad
  • Titus Linte, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Jacob Dunvald, Team Troja, Tibro
  • Alireza Rezai, Team NG nutrition, Göteborg
  • Yasin Amini, TeamDanesh, Skövde
  • Alexander Hassani, TeamDanesh, Skövde
  • Sharif Azizi, Team NG nutrition, Göteborg
  • Amirkhan Yasinzadeh, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Fahim Balkhi, Team NG nutrition, Göteborg
  • Ahmad Aljoursh, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Ali Rezai, TeamDanesh, Skövde

Men’s Physique -170 cm (8)

  • Alireza Rezai, Team NG nutrition, Göteborg
  • Mohamed Aziz, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Henrik Vu, MM Sports Team, Askim
  • Pontus Hung, Delta Gym, Stockholm
  • Mohammadreza Motaghedolhagh, Team NG nutrition, Göteborg
  • Anan Chailak, Siam Physique, Borås
  • Nader Mohammad Nader, TeamDanesh, Skövde

Men’s Physique -176 cm (10)

  • Sid Guellal, Team DiamondVFitness, Halmstad
  • Sari Gharib, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Homayoun Aspari, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Robert Jakobsson, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Behnam Sh-Dadkhah, Quest Fitness Team, Bandhagen
  • Kreshnik Beqiri, Team DiamondVFitness, Halmstad
  • Daniel Dedorsson, Team AL Coaching, Jönköping
  • Omar Nassir, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Reza Moloodi, Nordic Shape, Stockholm
  • Patrik Falkeborn, Team One By Boson, Västerås

Men’s Physique -182 cm (13)

  • Saman Al-kuchak, Team RW Physique, Staffanstorp
  • Zakarias Rosberg, Team Troja, Tibro
  • Erdenebileg Demchig, Nordic Shape, Stockholm
  • Titus Linte, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Magamed Jaragijev, Team GraniteCo, Solna
  • Sharif Azizi, Team NG nutrition, Göteborg
  • Mohamad Aldyk, Växer Gym, Kalmar
  • Amirkhan Yasinzadeh, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Ahmad Aljoursh, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Sukit Kongkolm, Siam Physique, Borås
  • Shekib Fazeli, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Ezmerey Bye Ahmadi, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Fereydoon Hosseini, Arvika Träningscenter Atletklubb*

Men’s Physique +182 cm (11)

  • Kader Ladhari, Team DiamondVFitness, Halmstad
  • Curtis Palmer Modéer, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Emanuel Fagerberg, Gym area59, Östersund
  • Oskar Olèrs, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Soheil Roozitalab Zonouz, Nordic Shape, Stockholm
  • Robert Wåhlander, MM Sports Team, Askim
  • Williams Arinze Ani, Gnesta Gym
  • Mats Norström, Team Flex Nutrition by EA, Stockholm
  • Joakim Åhsberg, Team GraniteCo, Solna
  • Christian Dönges, MM Sports Team, Askim
  • Jimmy Gustafsson Green, Arisen By J&S, Jönköping

Women’s Physique

Women’s Physique, öppen klass (4)

  • Martina Andersson, Team JK Fitness, Hässleholm
  • Helene Zaar, Nordic Shape, Stockholm
  • Kristina Nilsson, Tempo Training, Västerås
  • Anna Asp, Athletes by E.N, Örebro

Classic Bodybuilding

Classic Bodybuilding veteraner, öppen klass (12)

  • Johan Molinder, Nordic Shape, Stockholm
  • Mikael Forslund, Topptrim Falun
  • Niclas Friberg, Nordic Shape, Stockholm
  • Patrik Malmfelt, Växer Gym, Kalmar
  • Bo Granat, MuscleZone Gym, Malmö
  • Rikard Zaar, Nordic Shape, Stockholm
  • Miqael Persson, Lag Orkanen, Stockholm
  • Gilles Ermont, Delta Gym, Stockholm
  • Artur Akimov, Delta Gym, Stockholm
  • Alireza Hajitaheri, Delta Gym, Stockholm
  • Fredrik Svartström, Team Star Gym, Sundsvall
  • Björn Svensson, Team JK Fitness, Hässleholm

Classic Bodybuilding juniorer, öppen klass (4)

  • Adam Friberg, Lag Orkanen, Stockholm
  • Alexander Bäckström, MM Sports Team, Askim
  • Joakim Engström, Team Legendary, Umeå
  • Sebastian Weslien, Team Star Gym, Sundsvall

Classic Bodybuilding -180 cm (18)

  • Patrik Kasra, Team Atletvaruhuset, Varberg
  • Dan Eriksson, Team RW Physique, Staffanstorp
  • Benjamin Löhndorf, MuscleZone Gym, Malmö
  • Johan Molinder, Nordic Shape, Stockholm
  • Martin Ekelund Troive, Team Troja, Tibro
  • Patrik Malmfelt, Växer Gym, Kalmar
  • Adam Friberg, Lag Orkanen, Stockholm
  • Omid Hayat, Växer Gym, Kalmar
  • Asif Abbasov, Nordic Shape, Stockholm
  • Leo Andersson, Team One By Boson, Västerås
  • Ibrahim Karim, Lag Orkanen, Stockholm
  • Alexander Bäckström, MM Sports Team, Askim
  • Christoffer Sonesson, Team One By Boson, Västerås
  • Miqael Persson, Lag Orkanen, Stockholm
  • Assan Sall, Delta Gym, Stockholm
  • Artur Akimov, Delta Gym, Stockholm
  • Saeid Asgaridoulabi, Nordic Shape, Stockholm
  • Fredrik Svartström, Team Star Gym, Sundsvall

Classic Bodybuilding +180 cm (6)

  • Anton Jonsson, Team ProteinExperten, Norrköping
  • Hassan Cheaib, Leader fitness gym, Malmö
  • Bo Granat, MuscleZone Gym, Malmö
  • Jonnie Danielsson, Nordic Shape, Stockholm
  • Gilles Ermont, Delta Gym, Stockholm
  • Elias Saad, Dreamsmaker, Norsborg*

Bodybuilding

Bodybuilding rullstol

Bodybuilding Par, öppen klass (1)

  • Rikard Zaar & Helena Zaar, Nordic Shape, Stockholm

Bodybuilding veteraner, öppen klass (10)

  • Ali Kazemi, Delta Gym, Stockholm
  • Robert Dibell, Team One By Boson, Västerås
  • Göran Lindeberg, Ironhouse Athletes, Trollhättan
  • Jimmy Jönsson, Team Shapebysharam, Alingsås
  • Jorma Varhevaara, Delta Gym, Stockholm
  • Jimmy Olsson, Växer Gym, Kalmar
  • Jan Jönsson, MuscleZone Gym, Malmö
  • Reza Charlie, Nordic Shape, Stockholm
  • Arne Lundell, Team Gymgrossisten, Solna
  • Jan Fotmeijer, Nordic Shape, Stockholm

Bodybuilding juniorer, öppen klass (5)

  • Patrik Olsson, Team GraniteCo, Solna
  • Anton Rosendahl, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Abdullah Khavari, Dreamsmaker, Norsborg
  • Martin Šima Klepo, Nordic Shape, Stockholm
  • Tobias Lidén Lindbäck, Team Troja, Tibro

Bodybuilding -75 kg (8)

  • Joakim Reimertz, Team JF, Täby
  • Mohammad Rouzeh Dalari, Växer Gym, Kalmar
  • Anton Rosendahl, Team Svensk Sport Nutrition, Bandhagen
  • Rawand Dalshad, Team JF, Täby
  • Abdullah Khavari, Dreamsmaker, Norsborg
  • Renan Kada, Team Greatbody, Västerås
  • Markus Karjalainen, Team AL Coaching, Jönköping
  • Manish Kumar Rana, Steam athletes, Växjö

Bodybuilding -85 kg (4)

  • Abbe Benaouda, Nordic Shape, Stockholm
  • Josef Murad, Target Sports Kristianstad
  • Abdoulaye Camara, Nordic Shape, Stockholm
  • Jan Fotmeijer, Nordic Shape, Stockholm

Bodybuilding -95 kg (9)

  • David Eklund, MM Sports Team, Askim
  • Niro de la Rua, Saint Iron GBG, Göteborg
  • Simon Widmark, Lag Orkanen, Stockholm
  • Taisir Hussein, Team Elit Nutrition, Malmö
  • Henric Ask, Team One By Boson, Västerås
  • Jimmy Jönsson, Team Shapebysharam, Alingsås
  • Martin Šima Klepo, Nordic Shape, Stockholm
  • Niklas Mattsson, Team JF, Täby
  • Mohammad Daabas, Team Elit Nutrition, Malmö

Bodybuilding +95 kg (7)

  • Alexander Johansson, Team AL Coaching, Jönköping
  • Robert Dibell, Team One By Boson, Västerås
  • Patrik Olsson, Team GraniteCo, Solna
  • Rasmus Thinglev Svendsen, MuscleZone Gym, Malmö
  • Reza Charlie, Nordic Shape, Stockholm
  • Arne Lundell, Team Gymgrossisten, Solna
  • Amin Soliman, Dreamsmaker, Norsborg